Up
tüvit nedir

modelleri geçtiğimiz sezona geç giriş yapmasına karşın kendini şık tasarımlarda gösteren ve kadınlar tarafından hayli ilgi gören bir kıyafet olmuştu.

kadınların yoğun ilgi düşünülerek yeni sezon koleksiyonlarında kendine geniş yer bulmayı başardı. 2014 yılında tüvit kumaşlar moda dünyasının zirvesinde yer alacak gibi görünürken sadece ceketlerde değil hemen er parçada bu özel kumaştan yapılan tasarımları görmeniz mümkün olacaktır. 2014 Kış sezonunda tüvitin kullanılmadığı kıyafet, ayakkabı, çanta ve aksesuar kalmayacağı gibi bu sezonun trendlerini bu özel kumaştan hazırlanan parçalar oluşturacaktır. Daha çok ünlü moda firmalarının koleksiyonlarında yer alan  Chanel ve dünyaca tanınan bayan giyim markalarının koleksiyonlarında yer almaktadır.

? diye soran bayanları meraklarını gidermek adına yaptığımız araştırmalar sonucu bu özel kumaşın günümüze gelmeden önceki macerasını da sizler için hazırladık. Tüvit tarihçesi İskoçya’da Tweed nehrinin adını alan bu kumaş el emeği ile eğrilen ince veya kalın ipliklerin dokunması ile oluşan bir kumaş olarak günümüze kadar gelmiştir. Bu kumaşlar tasarımcılar tarafından hem kadın, hem erkek giyiminde ve aksesuar alanında da çok tercih edilen bir kumaş özelliğine sahip olmuştur. Modacılar eski yılların özlemini giderircesine bu sezon koleksiyonlarında tüvit kumaşları doyasıya hemen her parçada kullanarak tasarlamışlardır.

Tüvit ceket ve farklı parçalarda bu yıl açık gri, koyu gri, siyah, kahve, yeşil renk tonları oldukça dikkat çeken renkler arasında koleksiyonlarda yer alacaktır. Tüvit kaban, ceket, etek, pantolon, pelerin, elbise, takım elbiselerin yanında ayakkabı, çantalarda ve şapka, fular, atkı gibi birçok aksesuarda da bu modayı yaşayarak kalitenizi tamamlamanız mümkün olacaktır. Bayanlara tüvit kumaşlarla kombin önerilerimiz arasında bol parçalarda koyu gri etekle dik yaka siyah bluz tercih etmeleri olacaktır. Bu kumaşa en çok yakışan kabanlar ise kombinlerinizde sınırsız bir seçenekte sizlere sunulacaktır.

dantel elbiselerle çok şık dururken yine tuvit veya farklı kumaşlardan tasarlanmış elbiselerin üzerinde kombinler oluşturmanız mümkün olacaktır. Bizim en çok hoşumuza giden parçalar arasında bayan takım elbiseleri, etek ceket ve pantolon ceketlerde kullanılan bu eşsiz kumaş oldu. Tasarımcılar bu kumaşın kombinlerinde deri ve kürkün doğru seçimler olduğu kanısında olmakla birlikte bu kış bu ihtişamlı tüvit kumaşla üşümek şöyle dursun şıklıktan göz kamaştıracağınızı düşünüyoruz.

2014 tüvit modasi yeni ceket trendleri tüvit trendi tüvit nedir tüvit nasıl kombinlenir tüvit ceket modelleri tüvit kıyafetler tüvit kombin tüvit kumaş tüvit kumaş modası tüvit ceketler tüvit ceket


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın